FİNAL

Projem Var Yarışmamızda Ödüller Sahiplerini Buldu

Bölgemizin en büyük proje yarışması olan “Projem Var” ın nal gecesini gerçekleştirip ödülleri sahiplerine takdim ettik.

Birincilik ödülü
“optoelektronik hemoglobin ölçer” projesi ile Zahide Adaşlık’a

Ikincilik ödülünü “TeleTouch” projesi ile Musa Sadık Ünal’a
Üçüncülük ödülünü “Tarım Atelyesi” projesi ile Osman Ekinci’ye takdim edildi.
Yarışmamıza başvuru yapan tüm yarışmacılara ve etkinligimize ilgi gösteren ilçemizin degerli sakinlerine teşekkür ederiz.

HAZIRLIKLAR

SUGİAD olarak bölgemizdeki gençleri girişimciliğe teşvik etmek, proje üretme, yenilik odaklı düşünme kültürünü geliştirmek ve girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak adına Toplamda 20 TL Ödül verdiğimiz bölgemizin en büyük proje yarışması “Projem Var” ı gerçekleştirdik. Etkinlik kapsamında

-7 orta öğretim kurumunda yaklaşık 1500 öğrencimize sunum yaptık

-İstanbul Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Anadolu Yakası Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversitesi, Teknopark İstanbul kurumlarına ziyarette bulunup yarışmamızın sunumunu yaptık ve bu kurumlarla iş birliği kurduk.

-İlçemizde kullanılan dolmuş minibüslere giydirmeler yaparak, İlçemizdeki billboardları kiralayarak sponsorlarımızın ve derneğimizin tanıtımını yaptık.

-Atlas Park AVM ile iş birliği yaparak proje tanıtım filmimizi 2 ay boyunca sinema salonlarında gösterilmesini sağlayıp binlerce insana ulaştık.

-İnternet reklamlarıyla İstanbul genelinde de projemizin hedef kitlesi olan binlerce kişiye ulaştık.

-İstanbul’daki tüm üniversitelere bilgilendirici mailler gönderdik

-Yarışma jürilerimiz ve üyelerimiz ile istişare toplantıları gerçekleştirdik

-İletişim çalışmalarımız sonucu İstanbul genelinden toplam 160 proje yarışmamıza başvuru yaptı

-Yarışma için ilçemizin tüm protokolünün davetli olduğu ödül törenini gerçekleştirdik.

 

Başvuru Videosu

Hazırlık Videosu

FİNAL GECESİ DAVET VİDEOSU

Projem var Toplantısı

Bölgemizin en büyük proje yarışması ‘Projem Var’ın değerlendirme toplantısını gerçekleştirdik. Aydos sosyal tesislerinde düzenlediğimiz toplantımıza yarışmamızın jürileri Bilim San. Tek. İl Müdürü Ümit Ünal Bey, Prof.Dr. İbrahim Özkol Bey, Prof.Dr. Ercan Ertürk Bey katılım gösterdiler. Son derece verimli geçen toplantı için değerli juri üyelerimize SUGİAD ailesi olarak teşekkür ederiz.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Ziyareti 12.02.19

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrencilere Projem Var yarışmamızı anlattık. Misafirperverlikleri için okul idaresine ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kardelen Okulları Ziyaret 15.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Kardelen Teknoloji Lisesinde sunum yaptık. İlgiyle dinleyen kıymetli öğrencilerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Sabiha Gökçen MTAL Ziyaret 15.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sunum yaptık. İlgiyle dinleyen kıymetli öğrencilerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Turan Feyzioğlu MTAL Ziyaret 14.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Turan Feyzioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sunum yaptık. İlgiyle dinleyen kıymetli öğrencilerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Sultanbeyli MTAL Ziyaret 14.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Sultanbeyli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sunum yaptık. İlgiyle dinleyen kıymetli öğrencilerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Sultan Alparslan MTAL Ziyaret 01.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Sultan Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine sunum yaptık. İlgiyle dinleyen kıymetli öğrencilerimize ve okul idaresine teşekkür ederiz.

Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesi Ziyaret 10.01.19

Projem Var yarışmamız ile ilgili Sultanbeyli Türk Telekom Anadolu Lisesinde öğrencilere sunum yaptık. Okul idaremize ve ilgiyle dinleyen değerli öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Okul Müdür Yardımcıları İle Toplantı

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile beraber ilçemizdeki orta öğretim müdür yardımcılarıyla toplantı gerçekleştirerek bölgemizin en büyük proje yarışması Projem Var’ın detaylarını görüştük. Hocalarımızla yarışmamız hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Projemize göstermiş oldukları ilgi için kendilerine çok teşekkür ederiz.

Jüri Üyelerine Ziyaret 09.10.18

Bölgemizdeki en büyük proje yarışması olan “Projem Var”ın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde yarışmamızın jüri üyesi Prof. Dr. İbrahim Özkol ve kıymetli çalışma arkadaşı Doç. Dr. Güven Kömürgöz ile toplantı gerçekleştirdik. Yarışmamıza gösterdikleri ilgi ve üyelerimize gösterdikleri misafirperverlik için kıymetli hocalarımıza teşekkür ederiz.

Jüri Üyeleri İle Görüşme 05.10.18

Eyüp Sultan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Türkiye’de milli sanayi ve teknoloji hamlesi” paneline katılım gösterdik. Panel öncesi “Projem Var” etkinliğimizin jürileri olan İstanbul Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal Bey ve Aselsan yönetim kurulu üyesi (önceki dönem Y.K. başkanı) İbrahim Özkol Bey ile etkinliğimiz hakkında görüşmeler yaptık.

Teknopark Ziyareti 30.10.18

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Cem Duran Bey’i ziyaret ederek bölgemizde düzenlenecek en büyük proje yarışması olan “Projem Var” etkinliğimizin detaylarını paylaştık. Kendilerine etkinliğimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziyareti 19.10.18

Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yaşar Çağlar Bey’i ziyaret ederek bölgemizde düzenlenecek en büyük proje yarışması olan “Projem Var” etkinliğimizin detaylarını paylaştık. Kendilerine etkinliğimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü Ziyareti 08.10.18

İstanbul Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yüksek Mimar Ümit Ünal Bey’i ziyaret ettik. Bölgemizde düzenlenecek en büyük proje yarışması olan “Projem Var” etkinliğimizin detaylarını paylaştık. Kendilerine etkinliğimize göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.